IDS JMK jízdenky elektronické!

ilustračni foto 1. červenec tohoto roku se zapíše do dějin IDS JMK. Právě včera totiž v Jihomoravském kraji i Brně začala jízdenková revoluce. KORDIS JMK zprovoznil eshop (eshop.idsjmk.cz), který umožňuje nákup měsíčních, čtvrtletních, ročních i turistických jízdenek z pohodlí domova. Jízdenky už nejsou v papírové podobě, jsou přiřazeny k bankovní kartě, kterou se prokážete při kontrole. Pokud nepatříte do vybrané slevové skupiny, nemusíte nikam chodit a nic ověřovat.

Druhou novinkou je to, že ve všech vozidlech Dopravního podniku města Brna už je možné si koupit jízdenku platební kartou. Při cestách po Brně stačí vždy při nástupu přiložit kartu a není třeba se o nic dalšího starat. Cenu vám vypočítá Dopravní zúčtovací centrum KORDIS, které garantuje, že za den cestování ve vozidlech DPMB po zónách 100 + 101 nikdy nezaplatíte více než 90 Kč. Při cestě z Brna do regionu si v každém vozidle ve validátoru můžete koupit bankovní kartou libovolnou jednorázovou jízdenku třeba i na všechny zóny. Stejnou bankovní kartou se prokážete při kontrole ve vlaku i v regionálním autobusu. A to nejzajímavější - z validátorů DPMB po platbě kartou také nedostanete už žádný lístek.

Pokud byste se nových technologií báli, nemusíte. Stávající papírové jízdenky nadále platí a můžete je používat.

Vytvořeno: 3. 7. 2020
Poslední aktualizace: 3. 7. 2020 9:50