TOUR DE BURČÁK PO VINAŘSKÝCH STEZKÁCH ZNOJEMSKA

foto Kdy: sobota 18. září 2020
Start: Znojmo, areál Louckého kláštera, registrace účastníků mezi 9–11 hod.
Okruh: Znojmo-Nový Šaldorf-Sedlešovice-Konice-Popice-Havraníky-Hnanice-Šatov-Chvalovice-Dyjákovičky-hrádek Lampelberk-Vrbovec-Znojmo
Srdečně zvou organizátoři Nadace partnerství, Znovín.

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska je součástí seriálu cykloakcí Krajem vína 2021, který představuje Moravské vinařské stezky ze sedla kola. Celkem 11 akcí zavede návštěvníky do všech vinařských podoblastí jižní Moravy, kde mohou objevovat tajemství vinohradů a sklepních uliček, místní folklór i regionální speciality. Každá z akcí nabídne více okruhů, ze kterých si vyberou jak sportovní cyklisté, tak méně zkušení nebo rodiče s dětmi. Na trase jsou vždy připravena razítkovací místa v tradičních vinařských sklepech nebo u atraktivních turistických cílů. V cíli každého výletu se účastníci po odevzdání startovního pasu s razítky mohou zúčastnit slosování o vína z regionu, ubytování v certifikovaném zařízení Cyklisté vítáni, cyklovybavení a další doplňky Moravských vinařských stezek.

Třetí zářijovou sobotu jsme na Znojemsku připravili jeden z nejkrásnějších cyklovýletů po vinařských stezkách – Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska. Na kole nebo pěšky budou moci zdatní turisté i rodiny s dětmi zažít atmosféru vrcholného léta mezi vinicemi, ochutnat vína a burčák zdejších vinařů i místní speciality.

Více informací o akci naleznete v detailu akce na webu. A plakátu

Organizace:

• pořadatel – Partnerství, o.p.s.
  • spolupořadatelé – Znovín Znojmo, Cykloklub Kučera, Město Znojmo
  • partneři – obce na trase + vinaři a vybrané turistické cíle, Znojemská beseda, Znojmo Region, Jihomoravský kraj, Česká spořitelna, IDS JMK, Pells, Kartografie PRAHA a.s.

Trasy:

základní pro cyklisty (cca 47 km)

zkrácená pro cyklisty (cca 30 km)

zkrácená pro pěší (cca 16 km)

• trasy budou vyznačeny krátkodobým směrovým značením
  • na trase bude připraveno cca 14  zastávkových razítkovacích míst u vinařů a u turistických cílů

Účastníci:

• cyklisté, pěší turisté
  • na startu (registrace je mezi 9 – 11 hod.) zaplatí startovné, obdrží vinnou skleničku (degustační sklenička OIV) a startovní pas s mapou a prostorem pro sbírání razítek na zastávkových místech a vyráží na trasu sami bez vedení, jedou v tempu sobě příjemném
  • co sní a vypijí na zastávkových místech u vinařů si sami zaplatí
  • mohou vyhrát cenu ve slosování startovních pasů v cíli
  • výhody pro účastníky více akcí v rámci cyklu Krajem vína (celoroční soutěž o kolo, cyklodresy a další doplňky MVS, regionální vína)

Program:

• start – registrace mezi 9 – 11 hod. v areálu Louckého kláštera, výdej skleniček a startovních pasů
  • program na zastávkách na trase (prohlídky a ochutnávky tradičních specialit ve vinných sklepech, folklórní vystoupení, prohlídky památek).
  • cíl – Znojmo, areál Louckého kláštera – Cimbálka, ochutnávky burčáku, prohlídky kláštera, gastrospecialit, v 17 hod. slosování startovních pasů o ceny

Startovné:

• startovné – 180 Kč v předprodeji, 200 Kč na místě, neplatí ho účastníci do 18 let. V ceně startovného je zahrnuta sklenička s nosičkou, ke startovnému účastník dostane startovní pas zdarma s mapou a programem

Propagace:

• web – vinarske.stezky.cz, www.vinazmoravyvinazcech.cz,(cyklo)turistické servery, partnerské weby a weby zapojených vinařů FB Moravské vinařské stezky, FB Cyklisté vítáni, FB zapojených vinařů
  • Kalendář akcí na MVS, Kalendář vinařských akcí edice Krajem vína, A3 plakát akce, startovní pas, Newsletter MVS, direct mail – mailing list Klub přátel MVS, mikroregionu/obce, turistických informačních center, vinařů, FB reklamy – spolupořadatelé + partneři

Naším cílem je podpořit místní ekonomiku – nejen vinaře, ale i ubytovatele a další poskytovatele služeb (všem zastávkovým místům proto nabízíme možnost zapojení se do akce zdarma) a zároveň provést účastníky zdejší krásnou vinařskou krajinou, ukázat jim pohostinnost místních lidí a vinařů, představit jim zdejší vína i místní gastronomické speciality, aby si zdejší kraj a jeho vína oblíbili a rádi se vraceli.

Těšíme se na spolupráci s Vámi! Dominika Bäuchelová, Partnerství, o.p.s. dominika.bauchelova@nap.cz, 603 714 331

Vytvořeno: 12. 8. 2021
Poslední aktualizace: 15. 9. 2021 16:30