A picture

Navigace

Obsah

Opatření Vlády ČR pro zavedení ochrany vnitřních hranic od 11.5.2020

Typ: ostatní
plakatVzhledem ke stále přetrvávající závažné hrozbě pro veřejný pořádek během realizace uvolňování opatření v návaznosti na vývoj epidemiologické situace v souvislosti s rozšířením onemocnění COVID-19 na území České republiky vláda rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic až do 13. června 2020, tj. na dobu dalších 30 dní, jak umožňuje čl. 25 odst. 1 Schengenského hraničního kodexu. Pokud by však došlo v průběhu těchto 30 dní k dalšímu zlepšení situace a zrušení omezení přeshraničního pohybu, vláda je připravena dočasné znovuzavedení ochrany vnitřních hranic zrušit.

Cílem tohoto opatření je zabránit narušování veřejného pořádku v důsledku nekontrolovaného přeshraničního pohybu osob podléhajících omezením stanoveným vládou nebo Ministerstvem zdravotnictví v souvislosti s řešením epidemiologické situace.
Úseky, na kterých budou prováděny kontroly, zůstávají stejné. Opatření se nadále nevztahuje na pozemní hranice se Slovenskem a Polskem, kde vzhledem k opatřením přijatým oběma sousedními státy nebylo opatření ze strany České republiky shledáno jako nezbytné.
Vnitřní hranice lze překračovat pouze v místech stanovených v příloze tohoto opatření. Stanovená místa jsou převzata ze sdělení Ministerstva vnitra č. 298/2019 Sb., o vyhlášení seznamu hraničních přechodů a seznamů přeshraničních propojení, a to včetně uvedení hraničního úseku/hraničního znaku.

 

Celé znění opatření Vlády ČR


Příloha

Vytvořeno: 5. 5. 2020
Poslední aktualizace: 5. 5. 2020 09:06
Autor: Správce Webu